Wiosenne Walne Zgromadzenie FVE w Rovaniemi za nami!
W dniach 11–13 czerwca 2026 r. delegacja Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej wzięła udział w wiosennym Walnym Zgromadzeniu Europejskiej Federacji Lekarzy Weterynarii (FVE) w fińskim Rovaniemi.
Co działo się podczas obrad? Oto najważniejsze tematy:
✅ Przygotowanie służb weterynaryjnych na sytuacje kryzysowe – od chorób zakaźnych po bioterroryzm
✅ Przyjęcie sprawozdania finansowego FVE za 2025 r. i absolutorium dla Zarządu
✅ Wielki sukces w negocjacjach z Komisją Europejską ws. zapisów o dawkowaniu leków (SPC)
✅ Nowy dokument o wzmocnieniu roli lekarzy weterynarii w bioasekuracji gospodarstw
✅ Inspirujący przykład rumuński – powrót lekarzy weterynarii na wieś
✅ Stanowczy sprzeciw wobec osłabiania kontroli mięsa przez urzędowego lekarza weterynarii
Aktywność polskiej delegacji była wielokrotnie zauważana i doceniana! 🇵🇱
Szczegóły poniżej 👇









