ENG
ENG

WALNE ZGROMADZENIE FVE W ROVANIEMI Z UDZIAŁEM DELEGACJI KILW

Element graficzny

Wiosenne Walne Zgromadzenie FVE w Rovaniemi za nami!

W dniach 11–13 czerwca 2026 r. delegacja Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej wzięła udział w wiosennym Walnym Zgromadzeniu Europejskiej Federacji Lekarzy Weterynarii (FVE) w fińskim Rovaniemi.

Co działo się podczas obrad? Oto najważniejsze tematy:

✅ Przygotowanie służb weterynaryjnych na sytuacje kryzysowe – od chorób zakaźnych po bioterroryzm

✅ Przyjęcie sprawozdania finansowego FVE za 2025 r. i absolutorium dla Zarządu

✅ Wielki sukces w negocjacjach z Komisją Europejską ws. zapisów o dawkowaniu leków (SPC)

✅ Nowy dokument o wzmocnieniu roli lekarzy weterynarii w bioasekuracji gospodarstw

✅ Inspirujący przykład rumuński – powrót lekarzy weterynarii na wieś

✅ Stanowczy sprzeciw wobec osłabiania kontroli mięsa przez urzędowego lekarza weterynarii

Aktywność polskiej delegacji była wielokrotnie zauważana i doceniana! 🇵🇱

Szczegóły poniżej 👇

AKTUALNOŚCI

Sprawdź najnowsze informacje