ENG
ENG

ZAPROSZENIE NA OGÓLNOPOLSKIE UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE NASZEGO PATRONA: ŚW. ROCHA

Element graficzny

ZAPROSZENIE NA OGÓLNOPOLSKIE UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE NASZEGO PATRONA:

ŚW. ROCHA

 Okazalej niż w ubiegłych latach wypadła tegoroczna XXIV Pielgrzymka Lekarzy Weterynarii na Jasną Górę. Dziękuję za Waszą obecność i modlitwę. Ale zanim spotkamy się w roku 2017 na Jubileuszowej XXV Pielgrzymce w Częstochowie, zapraszam lekarzy weterynarii, studentów, pracowników, rodziny i sympatyków weterynarii jeszcze w tym roku, w długi sierpniowy weekend, na spotkanie odpustowe z naszym Patronem św. Rochem w MIKSTACIE (10 km. od Ostrzeszowa, woj. wielkopolskie): 15-16 VIII 2016

 

PROGRAM:

 

15 VIII 2016 (poniedziałek):

13.00 Msza św. w intencji polskich lekarzy weterynarii za wstawiennictwem patrona – św. Rocha           (w sanktuarium św. Rocha na cmentarzu parafialnym)

14.00 obiad w Restauracji „Zielone Wzgórza” (k/. stacji benzynowej, poniżej Wzgórza-kościoła św. Rocha)

15.00 XII sesja popularno-naukowa o św. Rochu i lokalnych tradycjach: SIŁA KULTU – TRADYCJI – WIARY, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mikstacie, ul. Chopina 1

17.00 „Piknik św. Rocha” (kawa, herbata), dla lekarzy, pracowników i rodzin związanych z weterynarią przybyłych na Odpust naszego Patrona, Park Miejski (za plebanią parafii Mikstat)

 

16 VIII 2015 (wtorek):

9.00 błogosławieństwo zwierząt przy sanktuarium św. Rocha (przy cmentarzu parafialnym)

11.00 Msza św. odpustowa przy sanktuarium, kościele św. Rocha, przewodniczy ks. biskup Łukasz Buzun z Kalisza

 

Można włączyć się w inne punkty programu odpustowego, szczegóły w zakładce „aktualności”: http://www.parafia-mikstat.pl/swrochm.html.

 

Jesteśmy obecni w Mikstacie już 12 lat, przybywa z naszego środowiska co roku około 20-30 osób. Już czas, żeby potraktować to miejsce jako nasze całoroczne duchowe sanktuarium, gdzie do naszego Patrona można przyjechać każdego dnia, w ciągu całego roku: odpocząć, przemyśleć swoje sprawy, podjąć ważne decyzje czy pomodlić się i pooddychać naprawdę czystym powietrzem (miasteczko wśród lasów i pól południowej wielkopolski). Ale zanim sobie znajdziemy czas na indywidualną pielgrzymkę, warto zobaczyć i przeżyć niezwykły odpust patronalny i ciekawe zwyczaje związane ze zwierzętami. To miejsce naprawdę wybrał Bóg dla polskiej weterynarii. Warto zakochać się w tym miejscu i pozwolić działać św. Rochowi.

 

Jeszcze raz zapraszam do Mikstatu 15-16 sierpnia.

 Jerzy Brusiło, franciszkanin

duszpasterz lekarzy weterynarii

AKTUALNOŚCI

Sprawdź najnowsze informacje