ENG
ENG

Komunikat KIL-W

Element graficzny

 

 

 

KOMUNIKAT

KRAJOWEJ IZBY LEKARSKO-WETERYNARYJNEJ

z dnia 8 października 2015 r.

 

Informujemy, iż w następstwie dzisiejszego protestu środowiska lekarzy weterynarii na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi ukazał się komunikat, w którym w sposób nierzetelny i specjalnie wprowadzający w błąd przedstawiono fakt podwyższenia opłaty za wydanie paszportu dla zwierząt towarzyszących podróżnym.

 

Uprzejmie informujemy, że nie było to zgłaszane jako postulat i nie było przedmiotem negocjacji  Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z Porozumieniem Wielkopolskim.

 

Wnioski w sprawie podwyższenia opłaty za wydanie paszportu dla zwierząt towarzyszących podróżnym przedstawiła Panu Ministrowi Krajowa Rada Lekarsko-Weterynaryjna V kadencji w pismach z lat 2009-2013, a następnie Krajowa Rada Lekarsko-Weterynaryjna VI kadencji w pismach z dnia 4 września 2014 r. oraz z 9 i 11 lutego 2015r. i było to przedmiotem osobnych negocjacji ostatni raz kilka miesięcy temu.

 

Kolejny raz  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi manipuluje faktami próbuje poróżnić nasze środowisko dla swoich partykularnych interesów, aby zamaskować niechęć lub nieumiejętność rozwiązania problemów podległej mu instytucji, jaką jest Inspekcja Weterynaryjna.

 

 lek. wet. Jacek Łukaszewicz

Prezes Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej

 

 

 

AKTUALNOŚCI

Sprawdź najnowsze informacje