ENG
ENG

KOMUNIKAT PO ROZMOWACH Z WICEPREMIEREM H. KOWALCZYKIEM

Element graficzny

 Koleżanki i Koledzy,

Dzisiaj odbyło się spotkanie „ostatniej szansy” Porozumienia Warszawskiego, reprezentującego środowisko lekarzy weterynarii z Wicepremierem i Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henrykiem Kowalczykiem. Tematem rozmów był projekt rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie warunków i wysokości wynagrodzenia za wykonywanie czynności przez lekarzy weterynarii i inne osoby wyznaczone przez powiatowego lekarza weterynarii.

Porozumienie Warszawskie z nadzieją przyjęło deklarację poparcia Wicepremiera Henryka Kowalczyka podwyższenia stawek wynagrodzeń, zawartych w projekcie  rozporządzenia przesłanego nam do konsultacji przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jego zdaniem projekt wymaga znaczących korekt. W obecnej sytuacji niezbędne jest także podjęcie pilnych i skutecznych działań umożliwiających podwyższenie płac w roku bieżącym we wszystkich jednostkach organizacyjnych Inspekcji Weterynaryjnej, które do tej pory nie zostały objęte ostatnią ich regulacją. Zgodnie z decyzją Wicepremiera Henryka Kowalczyka dalsze prace nad ostatecznym kształtem rozporządzenia, będą prowadzone przez Porozumienie Warszawskie z Głównym Lekarzem Weterynarii Pawłem Niemczukiem w najbliższy piątek 29 lipca br., a następnie wspólnie zostaną zaprezentowane na spotkaniu uzgodnieniowym we wtorek 2 sierpnia 2022 r.  

Koleżanki i Koledzy,

Wasze zaangażowanie w akcję zbierania podpisów pod listem otwartym do Wicepremiera Henryka Kowalczyka z prośbą o wycofanie się przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi z projektu rozporządzenia (prawie 1500 podpisów na tę chwilę) zaczęło przynosić wymierne efekty. Bądźmy nadal aktywni i jak najszerzej propagujmy tę inicjatywę. Przypominamy, że list otwarty wraz z możliwością złożenia pod nim podpisu znajduje się  pod linkiem:

https://secure.avaaz.org/community_petitions/pl/petycja_wzywajaca_mrirw_do_podjecia_rozmow_w_spraw_henryk_kowalczyk_wiceprezes_rady_ministrow_minister_rolnictwa_i_rozwoju_wsi/?cKonAsb&utm_source=sharetools&utm_medium=copy&utm_campaign=petition-1601464-henryk_kowalczyk_wiceprezes_rady_ministrow_minister_rolnictwa_i_rozwoju_wsi&utm_term=cKonAsb%2Bpl

O dalszych efektach rozmów będziemy informować na bieżąco.

Z wyrazami szacunku,

Komitet Protestacyjny Porozumienia Warszawskiego

 

Foto: MRiRW

AKTUALNOŚCI

Sprawdź najnowsze informacje