ENG
ENG

XXII Pielgrzymka Lekarzy i Służb weterynaryjnych na Jasną Górę w Częstochowie

Element graficzny

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

 

Szanowni Państwo,

Lekarze, seniorzy i studenci weterynarii, pracownicy i służby polskiej weterynarii, ich rodziny i przyjaciele.

 

Z radością zapraszam Was na XXII Pielgrzymkę Lekarzy i Służb weterynaryjnych na Jasną Górę w Częstochowie, która jak zwykle odbędzie się w drugą niedzielę czerwca, która w tym 2014 roku wypada 8 czerwca. Tym bardziej jest to okazja do spotkania i modlitwy, ponieważ jednocześnie będzie to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, którą warto spędzić właśnie na Jasnej Górze, w tym naszym – jak mówił św. Jan Paweł II – „narodowym Wieczerniku”, gdzie nieustannie spływa na nas moc Ducha Świętego. Niech tym razem, „napełni wszystko na wszelki sposób” (Ef 1, 23) w Pielgrzymce Polskich Lekarzy Weterynarii.

Nasze pielgrzymowanie rozpoczniemy u stóp Matki Boskiej Częstochowskiej, w Kaplicy Cudownego Obrazu, o godzinie 12.00, następnie ok. 13.30 zbierzemy się w Kaplicy św. Józefa (poza obrębem Wałów Jasnogórskich) na Konferencji z Dekalogiem i spotkaniu z zaproszonymi Gośćmi: z ks. kanonikiem Krzysztofem Ordziniakiem, proboszczem parafii Mikstat k/ Ostrowa Wielkopolskiego, w której znajduje się nasze Sanktuarium Patrona św. Rocha oraz z Panią dr Małgorzatą Strzelec, archiwistą i kustoszem Sanktuarium św. Rocha w Mikstacie. Opowiedzą oni o Sanktuarium i o św. Rochu patronie polskich Lekarzy Weterynarii.

W ostatniej części Pielgrzymki, ok. godz. 15.00 jak zwykle przejdziemy Drogą Krzyżową na Wałach Jasnogórskich, zakończonych uroczystym błogosławieństwem dla wszystkich pracowników polskiej weterynarii w kraju i zagranicą.

 

Mam nadzieję, że od bieżącego roku, grupa pielgrzymujących na Jasną Górę przestanie maleć ale nabierze nowego Ducha i będzie systematycznie rosnąć…

Święty Rochu, módl się za nami.

 

o. Jerzy Brusiło (franciszkanin)

Krajowy Duszpasterz Lekarzy Weterynarii

AKTUALNOŚCI

Sprawdź najnowsze informacje