ENG
ENG

II MISTRZOSTWA POLSKI LEKARZY WETERYNARII W NARCIARSTWIE KLASYCZNYM – REJVIZ 27 STYCZNIA 2018 R. (CZECHY)

Element graficzny

Zapraszamy serdecznie lekarzy weterynarii na zawody w biegach narciarskich, które zostaną rozegrane 27 stycznia 2018 r. w Rejviz (12 km od przejścia granicznego Konradów/Zlate Hory). Zapowiada się świetna zabawa, uczestnicy naszych pierwszych Mistrzostw Polski w Narciarstwie Klasycznym potwierdzaja wspaniałą atmosferę zawodów i fun na ceremonii w Ferovce. Zważając na fakt, że aktywność sportowa jest obecnie promowana nie tylko w mediach, ale również na każdym poziomie edukacji i życia społecznego, jest przez to oczekiwaną formą aktywności samorządu lekarsko-weterynaryjnego. Takie działanie promuje wizerunek lekarza weterynarii akceptującego zdrowy styl życia i zachowujący proekologiczny stosunek do otoczenia.

Uczestnicy poprzedniej edycji Mistrzostw Polski Lekarzy Weterynarii w Narciarstwie Klasycznym

 

 

Plan Zawodów w dniu 27 stycznia 2018 r.

 

12.30 – zbiórka zawodników przy pensjonacie Ferovka, Rejviz 58 (http://www.ferovka-rejviz.cz/) i odebranie numerów startowych. Osoby nocujące w Ferovce mogą się meldować od godz. 11.45.

12.45 – rozgrzewka i mini instruktaż

13.00 – start zawodników kategorii Mini Junior – dzieci w wieku przedszkolnym, trasa: 100 m

13.15 – start zawodników w kategorii Junior – dzieci w wieku szkolnym, trasa: ok. 500 m

13.30 – start zawodników w kategorii  senior, biegu wspólny kobiet i mężczyzn – trasa R1 (czerwona) 4,5 km, jeżeli będzie dużo śniegu biegniemy po pętli R1, jeżeli będą łaty biegniemy wg schematu „przy lesie”, na szkicu zaznaczono położenie pensjonatu Ferovka:

Po zakończeniu zawodów czas wolny na swobodne zajęcia narciarsko-saneczkowe w podgrupach.

17.00 – początek ceremonii dekorowania zwycięzców, wręczenie certyfikatów uczestnikom Mistrzostw. Po niej wspólna biesiada do godzin nocnych.

 

Plan Zawodów w dniu 28 stycznia 2018 r.

 

9.00 – śniadanie

10.00 – wymeldowanie i indywidualny spacer pieszo-narciarsko-saneczkowy nad Wielkie Mchowe Jeziorko (769 m n.p.m.)

 

WAŻNE INFORMACJE

Zawodnicy zobowiązani są do zabrania stroju sportowego oraz zabezpieczenia we własnym zakresie nart, butów i kijów. W pensjonacie działa wypożyczalnia sprzętu, ale rezerwacji każdy dokonuje indywidualnie zgodnie z własnymi potrzebami. Można też przywieźć sprzęt wypożyczony w miejscu zamieszkania. Sanki, jabłuszka do zjeżdżania, koce itp. uczestnicy zabierają z domu.

Osoby początkujące zachęcamy do obejrzenia filmów instruktażowych https://www.youtube.com/watch?v=YmtEu9aJCh4, https://www.youtube.com/watch?v=Gxvan7-WnP4

Organizatorzy nie zapewniają dodatkowego ubezpieczenia. Uczestnicy zawodów są świadomi odniesienia ewentualnych kontuzji. Każdy bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność (odpowiedzialność za dzieci ponoszą rodzice).

Wjazd na płaskowyż tak od zachodu przez Jesenik, jak i od wchodu ze Zlatych Hor, jest dość stromy, może być konieczność skorzystania z łańcuchów śniegowych. W Czechach muszą być zamocowane łańcuchy na kołach (na osi napędowej) podczas poruszania się na ośnieżonych i odpowiednio oznakowanych drogach („Zimni vybava”) oraz od 1 listopada do 31 marca opony zimowe. Na terenach oznakowanych trzeba mieć ze sobą łańcuchy (choćby w bagażniku).

Zapisy przyjmujemy do 28 grudnia 2017 r., Udział w zawodach jest BEZPŁATNY – nie pobieramy opłaty startowej. Natomiast osoby wynajmujące pokój w Ferowce i uczestniczące w ceremonii wręczenia medali wpłacają zaliczkę 25 zł od osoby na konto Izby: Nr 36 1020 3714 0000 4702 0097 0400, z dopiskiem REJVIZ 2018 + imię i nazwisko.

Komandor zawodów Magdalena Kruk-Kuchcińska (e-mail: krukuss@o2.pl, tel. 604182010) – udziela informacji o zawodach i przyjmuje zgłoszenia zawodników.  Zgłoszenia i wpłaty przyjmujemy do 28.12.2017 r.

serdecznie zapraszam

prezes OILW Marek Wisła

AKTUALNOŚCI

Sprawdź najnowsze informacje