ENG
ENG

ZAPRASZAMY DO ŁODZI

Element graficzny

Ponad 2500 lekarzy weterynarii, specjalistów i przedstawicieli instytucji państwowych weźmie udział w 15. edycji Targów Medycyny Weterynaryjnej VETMEDICA oraz towarzyszącym im Kongresie VETFORUM. Te najważniejsze dla branży weterynaryjnej wydarzenia odbędą się w Łodzi w dniach 6 – 7 kwietnia.

Pośród 94 firm znajdą się wystawcy oferujący produkty i usługi związane z diagnostyką oraz leczeniem. Odwiedzający targi zobaczą także szeroką prezentację wyposażenia weterynaryjnych zakładów leczniczych oraz propozycje zagranicznych marek z Czech, Wielkiej Brytanii, Turcji i Niemiec, które idealne dopełniają nasz krajowy rynek. W trakcie targów – jak zwykle –  zaprezentowane zostaną premierowe produkty oraz modele najnowszego wyposażenia dla lecznic i sprzętu do pracy w terenie. Szczególnie interesująco zapowiadają się m. in: mobilny ultrasonograf, inwalidzkie wózki weterynaryjne dedykowane zwierzętom niewielkich rozmiarów, modele anatomiczne pozwalające na dokładne zaplanowanie oraz przećwiczenie przebiegu skomplikowanych zabiegów operacyjnych, bezprzewodowy tarnik elektryczny dla lekarzy weterynarii zajmujących się stomatologią końską oraz najnowsze linie leków i suplementów diety.

Równolegle z targami, już po raz 9. zorganizowany zostanie Kongres Praktyki Weterynaryjnej – Vetforum. Podczas sesji naukowych wykłady i warsztaty prowadzą naukowcy z całego świata, lekarze praktycy oraz przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu. W ramach programu #youngvet w kongresie uczestniczyć będą studenci kół naukowych z polskich uczelni kształcących lekarzy weterynarii.

Szkolenia w weterynarii

– Naszą misją jest przekazywanie praktycznej wiedzy oraz prezentowanie najlepszych technologii dla weterynarii. Dlatego co roku organizujemy otwarte szkolenia i warsztaty– mówi Paweł Babij, prezes spółki organizującej targi i kongres. W ramach targowego biletu będzie można wziąć udział w panelu „Farmacja w weterynarii” organizowanym we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Producentów i Importerów Leków Weterynaryjnych POLPROWET. Podczas spotkania zatytułowanego „Zoopsychologia w praktyce” mowa będzie o kwestiach opieki nad pacjentami terminalnie chorymi, eutanazji oraz syndromie drugiej ofiary. Zaproszeni eksperci podzielą się także wiedzą dotyczącą informatyzacji przychodni weterynaryjnych.

Rozród i endokrynologia

Tegoroczna edycja Kongresu Praktyki Weterynaryjnej VETFORUM obejmie sześć sesji tematycznych. – Od lat największym zainteresowaniem cieszą się wykłady i zajęcia dotyczące chorób małych zwierząt, a w szczególności psów i kotów. Odpowiadając na prośby naszych uczestników będziemy rozmawiać o rozrodzie i endokrynologii – zapowiada Paweł Babij. Wykłady zaprezentują znakomici specjaliści z European College of Veterinary Internal Medicine w Lizbonie oraz wiedeńskiego Wydziału Medycyny Weterynaryjnej. Obecny będzie również Laureat Nagrody Chirona 2018 – profesor Wojciech Niżański, który wygłosi wykład: „Spojrzenie własne na wady i zalety różnych metod antykoncepcji u małych zwierząt.”

Bezpieczeństwo żywności pochodzącej od zwierząt łownych

Bardzo rozbudowana i różnorodna tematyka będzie poruszona podczas Sesji higieny i bezpieczeństwa żywności. Wśród najciekawszych zagadnień znajdą się między innymi: ochrona gatunkowa zwierząt, bezpieczeństwo żywności pochodzącej od zwierząt łownych i nieudomowionych oraz zagadnienia związanie z Afrykańskim Pomorem Świń. Program tej części kongresu powstał przy współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym w Puławach, Głównym Lekarzem Weterynarii, Krajowym Naukowym Ośrodkiem Wiodącym oraz Generalną Dyrekcją Lasów Państwowych.

Dietetyka, bujatryka i zwierzęta egzotyczne

Stałym punktem programu Vetforum są również aktualne choroby zwierząt egzotycznych prowadzone pod okiem doktora Tomasza Piaseckiego oraz tematy bujatryczne, które w tym roku szczegółowo obejmą choroby wymion (mastitis) u bydła. Z kolei uczestnicy sesji dietetyki i suplementacji poznają odpowiedź na pytania „Surowe czy przetworzone – czym żywić zwierzęta towarzyszące?”.

Wyzwania dla lekarza weterynarii i podkuwacza

Głównym gościem kongresowej sesji „Choroby kopyta wyzwaniem dla lekarza weterynarii i podkuwacza” będzie jeden z najlepszych podkuwaczy w Europie oraz członek Worshipful Company of Farriers – Wayne Preece. Jego wystąpienia będą koncentrować się wokół znaczenia korekcji i kucia kopyt koni z wadami postawy, biomechaniki oraz bólu przyśrodkowego kąta ścienno-wsporowego kopyta. Do udziału w tym cyklu zajęć zapraszani są lekarze, hodowcy, podkuwacze oraz kowale.

Punkty edukacyjne i rejestracja

Zapisy do udziału w kongresie przyjmowane są online do 31 marca. Po tym terminie organizatorzy będą prowadzić rejestrację na miejscu w zależności od dostępności poszczególnych sal konferencyjnych. Co ważne uczestnicy Vetofrum otrzymają certyfikaty i punkty edukacyjne przyznawane przez Krajową Izbę Lekarsko – Weterynaryjną. Za udział w warsztatach będzie to 25 punktów, a uczestnictwo w kongresie to 40 punktów.

Godziny otwarcia:

Sobota (6 kwietnia) 9.00 – 17.00

Niedziela (7 kwietnia) 8.30 – 16.00

Miejsce:

HALA EXPO-ŁÓDŹ
al. Politechniki 4
 93-590 Łódź

AKTUALNOŚCI

Sprawdź najnowsze informacje