ENG
ENG

ZAPROSZENIE DO ŚW. ROCHA W MIKSTACIE: 15-16 VIII 2021

Element graficzny

Duchowym patronem lekarzy weterynarii jest św. Roch z Montpellier. W sanktuarium tego Świętego w Mikstacie k/Ostrzeszowa, w którym nasz Patron wyprasza opiekę Bożą dla polskiej weterynarii, chroni przed epidemiami ludzi i zwierząt, od wieków w połowie sierpnia odbywają się uroczystości odpustowe. W najbliższą niedzielę i poniedziałek (15-16 VIII 2021) warto przyjechać do Mikstatu, podziękować Bogu za wstawiennictwem św. Rocha i prosić o dalszą opiekę, o ustanie epidemii, o błogosławieństwo Boże w pracy i życiu codziennym.

Plan tegorocznych uroczystości oraz spotkań lekarzy i pracowników weterynarii w czasie odpustu przedstawia się następująco:

 

Niedziela, 15 VIII 2021 (uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej)

13.00 Msza św. w intencji lekarzy weterynarii przy Sanktuarium św. Rocha (przy cmentarzu parafialnym). Przewodniczy o. Jerzy Brusiło, krajowy duszpasterz lekarzy weterynarii.

15.00 Obiad w „Domu Chleba” w Komorowie, spotkanie integracyjne (wyjazd wspólny po Mszy św.)

 

Poniedziałek, 16 VIII 2021 (Odpust św. Rocha)

8.00 Msza św. polowa w intencji rolników i hodowców – (przy Sanktuarium św. Rocha), przewodniczy kustosz Sanktuarium, ks. kanonik Krzysztof Ordziniak, homilia o. Jerzy Brusiło

9.00 Błogosławieństwo zwierząt przy Sanktuarium św. Rocha: ks. biskup Damian Bryl, ordynariusz Diecezji Kaliskiej, po obrzędzie spotkanie z lekarzami weterynarii przy śniadaniu z Burmistrzem Mikstatu

11.00 Uroczysta suma odpustowa, przewodniczy ks. biskup Damian Bryl, ordynariusz Diecezji Kaliskiej

Przez cały czas odpustu 15-16 VIII możliwość indywidualnej modlitwy, okazja do sakramentu pokuty, nocne czuwanie w Sanktuarium i Msza św. o północy (15 VIII) celebrowana przez kapłanów pochodzących z Mikstatu.

Zapraszam w najbliższą niedzielę (15 VIII 2021) w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i w poniedziałek (16 VIII 2021) w święto św. Rocha do Mikstatu. Mamy za co dziękować i o co prosić Boga za wstawiennictwem naszego Patrona.

o. Jerzy Brusiło OFMConv

duszpasterz lekarzy weterynarii

AKTUALNOŚCI

Sprawdź najnowsze informacje