ENG
ENG

W ŁODZI KONGRES „WSPÓŁCZESNA WETERYNARIA”

Element graficzny

W dniach 20-21.03 br. w Łodzi odbył się Kongres Praktyki Weterynaryjnej „Współczesna Weterynaria”, któremu towarzyszyły Targi Medycyny Weterynaryjnej Vet-Expo. Uroczystego otwarcia imprezy dokonali Marek Mastalerek Prezes Krajowej i Warszawskiej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej oraz Tadeusz Domarecki Prezes Rady Łódzkiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej.

Kontynuujemy zapoczątkowaną kilkanaście lat temu współpracę między Izbą Warszawską oraz Izbą Łódzką. Niestety mieliśmy kilkuletnią przerwę związaną z pandemią Covid-19, kiedy organizowanie takich imprez masowych było mocno utrudnione. Ale pokonaliśmy trudności i wracamy na gościnną ziemię łódzką z kongresem naukowym, szkoleniami i targami. Tak naprawdę rozpoczynamy na nowo i na pewno nie będzie łatwo. Ale tym bardziej chciałbym podziękować uczestnikom i sponsorom za obdarzenie organizatorów zaufaniem. Postaramy się przywrócić świetności tej imprezy – powiedział podczas otwarcia Marek Mastalerek Prezes KRL-W., który przypomniał, że szkolenie i rozwój są immanentną częścią działalności samorządu lekarsko-weterynaryjnego.

Kongres stał się doskonałą okazja do wymiany doświadczeń i spotkań profesjonalistów z branży weterynaryjnej. Skupiał się na najnowszych osiągnięciach w dziedzinie weterynarii oraz na współczesnych wyzwaniach, z jakimi boryka się nasza profesja. Była to także doskonała okazja do poznania nowych technologii, metod diagnostycznych oraz do omówienia strategii zapobiegania i leczenia schorzeń zwierząt. W trakcie kongresu odbył się także pokaz jak w praktyce powinno wyglądać profesjonalne zwalczania ogniska choroby zakaźnej. 

AKTUALNOŚCI

Sprawdź najnowsze informacje