ENG
ENG

XII MISTRZOSTWA POLSKI WETERYNARII W PÓŁMARATONIE

Element graficzny

XII Mistrzostwa Polski Weterynarii w Półmaratonie przeszły do historii. Na pewno zostaną zapamiętane zwłaszcza przez debiutantów, których kilkoro zjawiło się w Grodzisku Wlkp. i po raz pierwszy zostało oczarowanych przez kibiców i organizatorów. To właśnie Oni dołożyli wszelkich starań by Hunters Grodziski Półmaraton „Słowaka”po raz kolejny zasłużył na miano jednego z najlepszych półmaratonów w Polsce.

Zanim zaczęliśmy biegać spotkaliśmy się wraz z naszymi rodzinami w rekordowym gronie ponad 30 osób na wykładzie i kolacji. Piotr Dopierała wprowadził nas w świat Rajdów Przygodowych ( biegi, rowery, kajak, rolki – wszystko z mapą oraz zadania specjalne ), a Wojtek Kraszewski zaprezentował ultrasonografy firmy Vetiss.

Bardzo dobra frekwencja dopisała również na biegu. W mistrzostwach sklasyfikowano 44 osoby ( w tym 7 pań ) prawie z każdego województwa w Polsce.

Mistrzynią Polski Weterynarii w Półmaratonie została debiutantka Anna Maliszewska z Koszalina. Na miejscu 2 uplasowała się zeszłoroczna triumfatorka Katarzyna Siemiątkowska z Poznania. Na pozycji 3 dobiegła Magdalena Burandt z Olsztyna, a 4 miejsce wywalczyła Roma Marciniak z Rakoniewic.

Mistrzem Polski Weterynarii w Półmaratonie został Jakub Zych reprezentujący miejscowość Sobienie-Jeziory. W swoim debiucie w Grodzisku Wlkp. osiągnął fenomenalny czas 1:15:03 i  zajął 12 miejsce wśród wszystkich 3135 uczestników półmaratonów. Drugie miejsce zajął, podobnie jak u pań, zeszłoroczny zwycięzca Adam Radoń ze Środy, 3 miejsce zajął Andrzej Gajek z Mierzyna, a na 4 miejscu zameldował się Karol Roszczyk reprezentujący Lubasz. Powrócił na nasz gorący asfalt po ok. 5 latach. Powrót był udany gdyż zajął również 1 miejsce w kategorii Masters ( 45+ )

2 m-ce Masters Tomasz Ziółkowski z Giżycka, 3 m-ce Masters Waldemar Banachowski z Brzegu i 4 m-ce Masters pierwszy Mistrz Polski Weterynarii z roku 2011 Krzysztof Grono.

Wśród Pań w kategorii Masters zwyciężyła Joanna Sacha ze Sławy, a druga była Marzena Ostapczuk która na nasze zawody przyjechała aż z Nowego Targu.

Tak jak w 1 edycji biegu każdy uczestnik otrzymał koszulkę techniczną. Tym razem trochę lepszej jakości i w biało-czerwonych barwach oczywiście z naszym biegnącym logo.

Wielkie podziękowania dla uczestników oraz sponsorów naszych mistrzostw:

Krajowa Izba Lekarsko-Weterynaryjna, Wielkopolska Izba Lekarsko-Weterynaryjna, Ceva Santé Animale, Agri Plus, Biochem Jobs & Careers, Sklep dla biegaczy RunPlanet, RatownikPlus